Ženy áčka zajížděly 25.11.2017 ke dvěma utkáním do Vlašimi a dvakrát prohrály

SKST Vlašim A – SKST Děčín A  8:2  (Poláková a Keroušová 3,5,  Beranová 1 – Kacálková a T. Hojková  po 1, Schneiderová  a Nováková 0)

V dopoledním utkání  se Děčanky utkaly s áčkem Vlašimii, které je na prvním místě průběžné tabulky. Na úvod sice děčínské hráčky Kacálková s Novákovou prohrály 3:1 čtyřhru a stav byl 1:0 pro Vlašim, ale zásluhou T. Hojkové, která po boji 3:2 porazila Beranovou byl stav 1:1. To však byl na dlouhou dobu jediný bod Děčanek a domácí hráčky získávaly body až do stavu 8:1 v jejich prospěch.  Za stavu 8:1 se podařilo děčínským hráčkám zásluhou Kacálkové výsledek jen korigovat na konečných 8:2 pro Vlašim.

 

SKST Vlašim B – SKST Děčín A  10:0  (Pěnkavová a Polívková 3,5, Jírová 3 – Kacálková, Schneiderová  a Nováková 0)

K odpolednímu utkání nastoupily děčínské hráčky proti béčku Vlašimi a utkání měly domácí hráčky od samého začátku ve vlastní režii a hladce vyhrály.  I přes hladké vítězství domácích hráček nedaly děčínské hráčky svou kůži lacino a v prvních čtyřech utkáních prohrály až v koncovce v pětisetových bitvách.

Ženy přivezly z Prahy remízu

Slovan KST Bohnice – SKST Děčín A  5:5  (Polcarová 2,5, Veletová 1,5, Kaucká 1, Hlaváčková 0 – Kacálková a Nováková 2, Schneiderová 1)

Děčínské hráčky  zajížděly ke svému dalšímu utkání na pražské stoly a urvaly remízu.  Utkání se od samého  začátku nevyvíjel dobře pro děčínské hráčky. Po prohrané čtyřhře srovnala na 1:1 Nováková, která 3:2 porazila Hlaváčkovou. Následně, ale domácí hráčky vyhrály tři utkání v řadě a ujaly se vedení 4:1. Děčanky se nechtěli s tímto stavem smířit a zásluhou Schneiderové a Kacálkové se jim podařilo snížit na 4:3. Za domácí pátý bod získala Polcarová, která 3:1 přehrála Schneiderovou. I za tohoto stavu děčínské hráčky bojovaly a když Nováková porazila 3:1 Veletovou byl stav 5:4. O konečném stavu se tak rozhodovalo v posledním utkání, kdy proti sobě nastoupily domácí Hlaváčková a děčínská Kacálková. K vidění bylo opravdové drama se šťastným koncem pro Kacálkovou, která zvítězila 3:2 a srovnala utkání na 5:5.

Utkání 1. ligy žen

Ženy SKST Děčín zahájily sezónu v 1. lize na domácích stolech.

Dne 30.09.2017 se děčínské ženy v 1. lize utkaly s TJ Sokol Praha 5 – Stodůlky a se Slavojem Praha.

Dopoledne se Děčanky utkaly s TJ Sokol Praha 5 – Stodůlky a k vidění bylo vyrovnané utkání. Děčanky se po čtyřhře, kdy Nováková se Schneiderovou porazily dvojici Klempířová, Dusilová po boji 3:2  a když Nováková porazila hladce 3:0 Dvořákovou ujaly vedení 2:0. Hostující hráčky se ale nevzdaly a třemi vítězstvími v řadě stav otočily ve svůj prospěch stav 2:3. S vývojem utkání se Děčanky nechtěly smířit a  Nováková vítězstvím 3:1 nad  Dusilovou srovnala na 3:3. Za tohoto stavu ke svému druhému utkání nastoupila starší žákyně Kacálková a vítězstvím 3:1 nad Klempířovou zařídila opět vedení Děčína a to 4:3. Hostující hráčky se ale nezalekly a Dusilová vítězstvím 3:1 nad Schneiderovou srovnala na 4:4. Za tohoto stavu se rozpoutala pětisetová bitva mezi Kacálkovou a Dvořákovou. Děčínská hráčka se sice ujala vedení 1:0 na sety, ale Dusilová stav otočila na 2:1 v její prospěch a pro domácí to nevypadalo dobře. Kacálková se však nezalekla a další dva sety vyhrála v koncovce a Děčín opět vedl, stav 5:4. K závěrečnému utkání nastoupila Nováková proti Klempířové a ani v tomto utkání nepoznala domácí hráčka hořkost porážky a zvítězila 3:0. Konečný stav utká tak byl 6:4 pro Děčín.

SKST Děčín – TJ Sokol Praha 5 Stodůlky    6:4 (Nováková 3,5, Kacálková 2, Schneiderová 0,5 – Dusilová 2, Klempířová a Dvořáková po 1)

K odpolednímu utkání nastoupily Děčanky proti zkušenému družstvu Slavoj Praha a hostující hráčky v tomto utkání kralovaly. Hned na úvod sice prohrály Děčanky čtyřhru, ale Novákové vítězstvím nad Stránskou 3:1 se podařilo srovnat na 1:1. Následně prohrály svá utkání Scheiderová s Kacálkovou a hosté se ujaly vedení 3:1. Ještě za tohoto stavu se domácí hráčky nevzdávaly a zásluhou Schneiderové,,která 3:2 přehrála Stránskou 3:2.  Od tohoto stavu, ale na děčínských stolech bodovaly již jen hostující hráčky a tak konečný stav byl 2:8

SKST Děčín – Slavoj Praha    2:8  (Nováková 1, Schneiderová 1, Kacálková 0 – Kaba a Diblíkov po 3,5, Stránská 1)