Muži v divizi dvakrát remizovali

SKST Baník Most  B – SKST Děčín A   9:9 (Bartes 3,5, L. Klouček ml. 2,5, Holovčák 1,5, Šťovíček 1, Bencs 0,5 – Tauš a Matas 3,  Svěchota 2, Sobíšek 1)

V sobotu  17.11.2017 děčínští muži zajížděli na stoly Baníku Most a k vidění bylo vyrovnané utkání s remízovou koncovkou. Na úvod se domácí hráči po čtyřhrách ujali vedení 2:0, ale po prvním kole dvouher, kdy děčínští hráči vyhráli svá utkání byl stav 2:4 a Děčín byl ve vedení.  Následně Svěchota prohrál 3:0 s Kloučkem  a Sobíšek také 3:0 s Bartesem a stav byl 4:4. Za Děčín opět zabojoval Tauš s Matasem a Děčín byl opět v dvou bodovém vedení, stav 4:6. Ani toto vedení si děčínští hráči neudrželi a když opět Svěchota  a Sobíšek prohráli svá utkáni byl stav 6:6. Následně se děčínští hráči zásluhou bodů Matase, Tauše a Svěchoty ujali vedení 9:6 a k získání plného počtu bodů jim stačilo získat jeden bod ze tří utkání. Toto se jim však nepodařilo a tak utkání skončilo remízou 9:9 a dělbou bodů.

TTC Litvínov A – SKST Děčín A  9:9    (Fencl, Beránek a Kastner 2,5, Čejka 1,5 – Matas 3,  Svěchota,  Sobíšek a Tauš po 2)

V neděli 18.11.2017 zajížděli děčínští muži do Litvínova a i toto utkání skončilo remízou, i když děčínští hráči stále dotahovali. I v tomto utkání prohráli děčínští hráči obě čtyřhry a když Svěchota v pětisetové bitvě prohrál  s Fenclem byl stav 3:0 pro Litvínov. Děčínští hráči se však nevzdávali a zásluhou  Sobíška, který 3:1 přehrál Beránka  a Tauše, který hladce 3:0 přehrál  Čejku snížili na 3:2. Následně však prohráli svá utkání Matas, Svěchota i Sobíšek  a Litvínov rázem vedl 6:2 a následně 8:5. Ani tohoto vedení domácích se děčínští hráči nezalekli a trpělivou hrou se jim podařilo srovnat na 8:8, když Sobíšek 3:1 přehrál Fencla.  O konečném výsledku se tedy rozhodovalo v posledních dvou utkáních, kdy Tauš v dramatickém utkání 3:2 prohrál s Beránkem a Matas hladce 3:0 přehrál Čejku bylo rozhodnuto, že body se budou opět dělit, stav 9:9.