Muži na domácích stolech jednou prohráli

I přes první porážku  si udrželi  děčínští hráči první místo v tabulce.

SKST Děčín A SKP Sever Ústí nad Labem A   10:5 ( Svěchota a  Matas 3,  Sobíšek 2,5, Grubr 1, Tauš 0,5 – Beneš 2,5, Luňák a Špička 1, Zedník 0,5)

V sobotu  4.11.2017 se děčínští muži představili  poprvé na domácích stolech  a měli utkání pod kontrolou.  Za domácí družstvo se poprvé také představil Vojta Grubr  a bodem se podílel na výhře děčínských hráčů.  Na úvod utkání si obě družstva rozdělila body a stav po čtyřhrách byl 1:1. Po první dvouhře, když Sobíšek porazil hladce 3:0 Zedníka se Děčín ujal vedení 2:1. Následně nastoupil k prvnímu utkání Grubr , který nestačil na Beneše a stav byl 2:2. Od tohoto stavu ale děčínští hráči vyhráli sedm utkání v řadě a ujali se vedení 9:2. S tím to stavem se ale hostující hráči nechtěli smířit a podařilo se jim vítězstvími  Beneše, Luňáka a Špičky snížit na 9:5. Za tohoto stavu nastoupil ke svému čtvrtému utkání  Svěchota, který 3:0 přehrál Zedníka, což znamenalo stav 10:5 pro Děčín.

SKST DC – SKP UL

SKST Děčín A  – TTC Litoměřice C   7:10  (Svěchota 3, Sobíšek 2, Matas a Grubr  1 – Boháč a Skokan 3,5, Pospíšil 2,5, Chrvala 0,5)

K nedělnímu utkání nastoupili děčínští hráči ve stejné sestavě jako proti SKP Ústí nad Labem a utkání  a od samého začátku měli hostující hráči utkání pod kontrolou.  Na úvod děčínští hráči prohráli obě čtyřhry a poprvé se jim podařilo bodovat  až za stavu 5:0 pro Litoměřice, když Svěchota porazil 3:1 Chrvalu.  Následně ale v pětisetových bitvách prohráli Grubr s Matasem a hosté se ujali vedení  již  7:1. Až tento stav s domácími hráči otřásl a dvěma vítězstvími Svěchoty a vítězstvím Sobíška a Matase snížili na 5:7. Na 8:6 pro Litoměřice zvyšoval Skokan, který 3:0 porazil Sobíška. I za tohoto stavu domácí hráči bojovali a Grubr v pětisetové bitvě porazil Chrvalu a stav byl 6:8. Následně ale prohrál Svěchota 3:1 s Boháčem, stav 6:9 pro Litoměřice a hostující hráči věděli, že neodjedou z Děčína s prázdnou.  Domácí chtěli alespoň bod a podařilo se jim zásluhou Sobíška ještě snížit na 7:9, ale v následném utkání  prohrál po boji Grubr 2:3 se Skokanem, stav  7:10 pro Litoměřice.